Wednesday, 1 January 2014

Ukker - Tartu, Veeriku

Kuna anti käsk sel aastal kõvasti trenni teha, siis lükkan ratta hommikul varakult veerema. Ikka oma local patchi – Ilmatsalu – suunas. Aasta esimesed varesed ja muud linnalinnud tulevad möödaminnes. Esimene asjalik lind näitab end Rahingel – taliviu on Tartumaal talvel alati hea leid. Ja peagi näen Ilmatsalus ka teise isendi (erinev sabamuster). Tiikidel on huvitav fenoloogiline vaatlus – 1 vana laululuik on koos 5 noore kühmnokaga sipsimas. Ei tea kuidas ta endale valet masti kasulapsed sappa sai. Lisaks siin ka 3 hallhaigrut sooja talve nautimas. Metsas käib kena tihasemöll, röögib musträhn ja laulab laanepüü. 110.-ndaks esimese jaanuari punktiks saab vormistatud väike-kirjurähn. Tuleviku jaoks on fondis veel mõni üksik lihtsam liik varuks (kui vöötkakku ja decat lihtsateks saab pidada), aga aina raskemaks läheb. Kokku sai 30 km, 33 liiki ja liigivalik oli uskumatult mitmekesine. 

Kuna antud karvasjalg-viul (Buteo lagopus)  pole kõhul väga suurt tumedat ala, siis peaks teda pigem 1a+ isaseks (kulunud tiiva tagaserv). Samas, siit kehvalt fotolt on aimata vaid 1-2 laiemat sabatriipu.

1 comment:

  1. Karvasjalg-viu, luige segaperekond ja väike-kirjurähn uueks punktiks on päris head leiud. Endal ka plaanis Ilmatsalu vändata lähipäevil.

    ReplyDelete