Monday, 20 January 2014

Lauri - Raadi-Karlova-Toome-Supilinn-Ihaste

Lühidalt siis ka minu ja mu koera ökotamisest jaanuaris. Ökoaasta algus sai tehtud aasta esimesel päeval. Talve puudumisel oli plaan teha rattatiir Raadil. Esimene tõrge tekkis juba koduuksel, kui keldrist valitud ratas osutus sõidukõlbmatuks. Siit ka meeldetuletus kõigile ökotajatele - rattad korda! Pidurid, rehvid vastavalt ilmale (lumi ja jää) ja mis kõige olulisem - tuled külge rattale kui hämaras liigute! Ja kindlasti kandke kiivrit. Omast kogemusest tean kui oluline see viimane on. Õnneks oli seekord teine ratas varuks ja asi sai alguse. Pikka nimekirja esimeseks korraks eesmärgiks ei seadnud, õrn lootus oli Raadi surnuaialt saada tamme-kirjurähn ja hallpea-rähn. Paraku arvasid mõlemad seekord teisiti ja peitu nad minu jaoks jäidki. Tuli leppida lihtsamate vareslaste ja tihastega. Esimese ökoretke tulemuseks 14 liiki ja kümme retkekilomeetrit.

Järgnevatel retkedel on Tartu piires läbitud 42 km jalgsi ja 8 rattal, vaatlustunde kokku 15 ja liike siiani siis 25. Mis meelde on jäänud? Valgeselg-kirjurähn Supilinna tiigi äärest, musträhn Annelinna Statoili tagant võsast. Kõige parem retk siiani aga hilisõhtune Karlova-Toome-Raadi ja tagasi, sel korral siis pärast kümne kilomeetri kiirkõnnil läbimist õnnestis kell 23.45 Kassitoomel kuulda kaht kodukakku korraga. Lühim retk on olnud Karlova piiril olevasse kodusesse kauplusesse - teepeal kohatud siidisabade parv ja ülelennanud raudkull täiendasid mõnusalt siiani visalt, kuid järjekindlalt pikenevat ökolisti.


Lõppkokkuvõttes - kuna Aardlasse ja Ilmatsallu jaanuari alguse soojade ilmadega ei jõudnud, siis ei ole tulemus algaja ökotaja kohta üldse paha. Koer on ka rahul. Rõõmustab vast enamgi kui peremees läbitud kilomeetrite üle.

Üks kolmekümnest siidisabast Võru tänava pizzapoe ees hängimas

1 comment:

  1. Päris korralikult jalgsi trambitud kilomeetreid.

    ReplyDelete