Esimeseks suundun linnutorni. Ei peagi kodunt kaua kõndima, kui märkan 15-isendilist räästapääsukeste salka. Linnast tuleb ökoskoorile lisaks teisigi saabujaid - üsna massiliseks on muutunud väike-põõsalind (hommikuga vähemalt 10 laulvat) ning kirja saab ka esimene kadakatäks. Otse linnutorni all on lauluhoos äsja Aafrika talvekorterist naasenud kõrkja-roolind.
Kuna on päikseline hommik, siis suur osa lahest jääb vastu hommikupäikest. Noarootsi poolsel kaldal on küll mõnusad liivikud, kuid peale tutka sealt teisi kahlajaid noppida ei õnnestu.
Ei raiska pikalt aega ja järgmiseks juba Krimmi holmile, mis linna loodepoolseim nurk ning toimib päris hea ränduritemagnetina. Esimeseks saab kirja üsna varane ööbik, kes õige hoogsalt laksutab. Samas tegutseb ka mitmeid väike-põõsalinde ja üksik hänilane.
Loodetud avamere liike siiski väga ei saa, sest staiamiseks pikka aega pole. Seega pean leppima üksnes ökoaasta esimeste aulidega, kelle kaluripaat lainete vahelt üles ajab. Lisaks on Pullapää pool merel loksumas 5 500 merivarti. Voosi kurgu piirkond on tuntud oluline kevadrände peatusala sellele liigile.
Lühikese ökotiiru tulemusena kaheksa uut punkti ning nüüd on liiginimekiri 126-ni venitatud. Tihedal välitööperioodil ikka erilist skoori ei tee.
Ööbik lauluhoos |
No comments:
Post a Comment