Sunday, 2 March 2014

Sander - Haapsalu-Võnnu-Taebla-Linnamäe-Haapsalu

Pühapäevane rattasõit on juba tavaks saanud, täna siis juba kolmas kord sõit ette võetud, seekordseks pikkuseks tuli 46km. Liike lisandus vaid kaks, aga samas minujaoks päris head liigid. Esimeseks liigiks tuli väike-kirjurähn kohe Haapsalust. Üllatusmoment oli hea, tegin korra vaid peatuse, tihased sagisid ümberringi ja järsku maandus rähnike mu ette puule. Rähnidega pole just hetkel vedanud, seega päris hea (hetkel s-kirju,v-kirju ja musträhn). Plaan Võnnu poole minna oli ka üks põhjus sealt valgeselg-kirjurähni leida, aga ei miskit. Teine eesmärk oli aga vesipapp veel enne kevadet ära saada ja õnneks ta läkski. Taebla jõele jõudes ei läinudki kaua aega, kui ratta pealt maha tulin ja üle silla kiikasin, ta nagu ootas mind juba seal. Siblisin siis natuke ringi, et pilt ka ära teha ja ka see läks õnneks. Järgmiseks seadsin suuna Linnamäe kaudu kodu poole. Pappi olla ka nähtud Saunja küla kandis Taebla jõel, aga mina seekord ei leidnud, hea et Pälli küla lähedalt sain, muidu algupäraselt pidin ka eelnimetatud kohta minema otsima ning oleks ehk ilma jäänud. 

Muidu oli siin-seal erinevaid tihaseid (3-4 kohas sabatihase salku), 2 hiireviud, talvikesi siin-seal, üks hallõgija ning teisi tegelasi. Aga muidu ei ühtegi kevadlindu, muidugi oli ilm ka vastavalt sombune ja ööga oli lumevaip maha sadanud, mis nüüd juba kadund ja järgi vaid lörts.

Küll aga rattasõit sai pühapäevaseks tavaks, jätan ma vist kuni aprillini vahe sisse (st. pikemaid sõite hetkel ei plaani, kui just mõni kakuretk ette ei tule), et siis jälle suure hooga saabujaid ja teisi vahvaid liike usinalt kokku korjata. Eks jala käimist tule ikka ette ja suur Linnadevaheline ralli ju kuulõpus tulemas.

Siiani siis läbitud jala/rattaga 137km, kulunud selleks 25h ning liike kokku 54.

Vesipapp (Cinclus cinclus)

No comments:

Post a Comment