Tuesday, 25 February 2014

Indrek - Pidupäev Pärnus

Hommikul õue astumisele järgnev vajas veidi vaagimist. Jõudsin otsusele, et sellise tuulega Kablisse esimeste ränduritega koos külmetama siiski ei lähe. Täna ju Pärnus uhke sünnipäevapidu, vaatan lindude vahelt hoopis veidi seda.

Kui kohale jõudsin, oli pidu juba alanud. Pargis võis kuulda hoogsat puhkpilliorkestri mängu, millele varesed kõvasti kaasa kraaksusid. Asja lähemalt uurides selgus ka põhjus – orkester saatis mälestusmärgile pärgade panemist, varesed aga kassikakku, kes istus ühel kuuseoksal peotäis kunagi kraaksunut küünistes. Pasunakoor taustal, karjuvad varesed ja puu all patrullivad politseinikud, pluss neile lisanduv linnuhuviline, olid piisavaks põhjuseks, et soliidne sulgkõrvakeste kikitamine ette võtta ja nii kerget ärritust välja näidada. Sedavõrd auväärseid külalisi ei näe Pärnus tihti. Olen ise linnas vaid kolmel korral kassikakku kohanud.

Pidustustest piisas ja seadsin sammud linnast välja. Eesmärgiks Pärnu jõel lähimaid vesipapile sobivaid paiku külastada. Tammistes oli koolmekoht kinni ja vantsisin Sindi paisuni. Polnud pappi sealgi. See-eest oli jätkuvalt kohal Jaagu poolt varem leitud väikepütt.

Tagasiteel üllatas linnapiiril veel mõtusekukk. Paistis teine täitsa mõistuse juures olevat. Kunagi oli piirkonnas tõenäoliselt ka mäng, viimastel aastakümnetel pole seal liigist midagi kuulda olnud ja Pärnus kohtab regulaarselt vaid hullunuid.

Muudest uutest jalutamisliikidest kohtasin veel väike-kirjurähni, talvikest ja loomulikult rändseid põldlõokesi. Igati muhe ökoretk ja tore pidupäev.

Head sünnipäeva meile kõigile!

No comments:

Post a Comment