Monday, 10 February 2014

Sander - Esmane rattaretk

Et mitte liiga tahaplaanile jääda ja kodus niisama istuda, otsustasin ka selle aasta esimese rattasõidu ette võtta. Kuna õues on hetkel libe ja märg siis enamuse teest oli suhteliselt ekstreemne nagu Uku ka sellest kirjutas, kahel korral õnnestus risti tee peale libiseda, aga õnnelikult püsti jäädes. Sai peamiselt metsaliike otsima mindud ja lootuses ka röövleid ning rähne leida. Marsuut kulges järgmiselt: Haapsalu-Paralepa-Pullapää-Ungru-Kiltsi-Haapsalu-Valgevälja-Uuemõisa-Haapsalu. Paralepast tulidki esimesed viis uut liiki: puukoristaja, pöialpoiss ning 3 tihast (põhja,must ja tutt-tihane). Edasi kuni Pullapääni ja tagasi läbi Haapsalu kuni Valgeväljani kahjuks ei ühtegi lisa, kuigi lootsin teatud liikidele, röövlitest olemasolev merikotkas ainult ilmutas end ligidalt Pullapää tipus. Valgevälja ristilt suunaga läbi metsa Uuemõisa poole sai kätte porri, keda ka veel listis polnud. Järgmiseks liigiks osutus endalegi üllatuseks musträhn, keda küll ei osanud sellelt retkelt oodata, näha ei õnnestunud, aga iseloomulik ''kriuk-kriuk'' kostus ilusti ära. Ning peagi linna tagasi jõudes õnnestus veel ära noppida Uuemõisa alt pasknäär ning päris Haapsalu linnast salk siidisabasi, keda olin ka juba oma nimekirja oodanud. Selline kokkuvõte siis asja ette läinud pühapäevast.

Minu ökopill :)

Kokku läbisin 30 km ja aega kulus selleks 3,5 h ning uusi liike lisandus kokku 9.

2 comments:

  1. No küll mõnel ikka veab. Olen parajalt kade. Veebruari 79 km ja 21 tunni jooksul olen tuvastanud ainult ÜHE sel aastal nägemata liigi. Eks siis kogun kilomeetreid ja tunde ja kauneid kohtumisi juba nähtud linnurahvaga.

    ReplyDelete
  2. Eks ta ole, kuidas kunagi. Mul olid lihtsamad liigid saamata ja esines ka mõni üllatus, aga suhteliselt ökolt olen jah hakkama saanud, kevad kohe ukse ees,küll hakkab ka neid liike tulema. Ja noh kui käid teada tuntud kohtades,teatud liikide järgi,eks siis ikka nopib neid,küll mitte alati, aga siiski :)

    ReplyDelete