Sunday, 9 February 2014

Ukker ja Raul - Ilmatsalu

Magan õndsat und ja unenägudes viirastuvad äsjasel Kesk-Ameerika retkel nähtud trogonid ja antpitad kui.... heliseb telefon. Raudmehe käskiv hääl kamandab taas üle pika aja rattatrenni. Seltsimehel olevat vaja veel 4 liiki rähne ja 5 liiki kakke metsast välja ajada. Mis seal's ikke. Kofeiinilaks sisse ja väntama. Libedatel metsateedel saab tõsiseid tasakaaluharjutusi tehtud. Õnneks traumadeta.

Ilm on selline kena märtsialguse oma. Ootaks juba esimest lõokest põllule. Siinkohal kaastundeavaldused Tartu Maratoni korraldajatele. Rändsematest lindudest näeme vaid siinmaile talve veetma jäänud künnivareseid ja Rahinge lautade juures ka kuldnokki (9 is). Rähnid ja kakud veavad meid alt, kuid röövlinnud esinevad kenasti. Harva näeb Tartumaal korraga kolme kanakulli (1 ad + kaks mängivat). Veider, et vähemalt üks mängivatest kanakullidest on noor - kas lindudel algab paarimiskäitumine juba 2a eas? Ei tea liigi pesitsusbioloogiast niipaljukestki. Lisaks kohtame ka 1 ad merikotkast ja 2 hiirekat.

Noor kanakull (Accipiter gentilis), Rahinge, 9.2.2014

Ise sain kilomeetrid nüüd 125'ni venitatud ja liike 42. Rauli kilomeetreid ja liike on niipalju, et ma nii suuri numbreid ei tunnegi.

No comments:

Post a Comment