Tuesday, 30 December 2014

Raul - Tartumaa


Linnuvaatlejate ökoralli aasta on kohe läbi saamas ja seega aeg i- le täpp panna. Tegin oma ökoretked kõik jalgrattal ja Tartumaa piires. Rattaga kuuleb ja näeb hästi ja ka liikumiskiirus on piisav. Teistesse maakondadesse ei läinud, sest muidu oleks asi liiga hulluks läinud. Vorm ja tahe olid olemas, kuid töö ja pereelu nõudsid oma osa.

Aasta alguses sai kohe kõvasti tempot antud ja järjest liike püütud. Rõõm oli näha, et kaasvõistlejaid liitus pidevalt. Oli linde, keda ei osanud oodatagi (sooräts, punajalg-pistrik, tundrakiur, keltsalind, stepi-loorkull, punakurk-kaur, sarviklõoke) ja samas jäid mitmed lihtsamad liigid saamata (väike-kärbsenäpp, väikepütt, sarvikpütt, väike-käosulane, kaljukotkas, karvasjalg-viu, mustvaeras). Kavas oli teha veel aasta viimasel päeval retk Peipsi äärde, kuid kiire talve saabumine nullis minu plaanid. Detsember oligi ainuke kuu, kui retkel ei käinud.

Kõiki olekseid arvestades polnud 200 piir ületamatu, kuid minu liigipiir jäi pidama 193 juures. Vaatluspäevi tuli 54, vaatlustunde 261 ja läbitud sai 2123 km.

Tänud kõikidele retkekaaslastele, kellega sai tehtud palju huvitavaid linnuvaatlusi ja tänu kellele sain juurde nii mõnegi Eestis kohatud liigipunkti. 

No comments:

Post a Comment