Friday, 27 June 2014

Hannes M - Hea röövlipäev

Ilm on üle pika aja küllalt päiksepaisteline, seepärast pikka mõtlemist ei ole - otsustan pärastlõunal röövlinde torutama minna. Alevijärvest kaugemale (1,5km), ma siiski veel minna ei julge - vihmapilved võivad kiiresti välja ilmuda ning kuutagune vihma kätte jäämine on veel liigagi hästi meeles. ;)
Ei tule sugugi pettuda. Kaarnajärve ja Pilkuse küla vahelise ala taevas näen kahte väike-konnakotkast ja herilaseviud ning ühte hiireviud ja lõopistriku, Alevijärve ääres roo- ja soo-loorkulli.  Kokku 6 erinevat liiki! Arvan, et ei ole kunagi siinkandis ühest kohast, paari tunni jooksul, nii palju erinevaid röövlinnu liike näinud. Väike-konnakotkastele ja herilaseviudele on Otepää ümbrus üldse väga meeltmööda - vähemalt 5-6 paari elab neid 5km raadiuses kindlasti.
Aga kahjuks ei ole halba ilma heata. Kardan, et mais Alevijärve äärde end sisseseadnud soo-loorkullide esmapesitsus Otepää looduspargis on nurjunud. :( Täna nägin küll isaslindu, kes natuke aega ala kohal ringi lendas ning siis kõrgust kogus ja kadus - aga emaslindu enam mitte. Varasemalt lendas emane isaslinnule kohe vastu, kui see saagijahilt tagasi saabus. Täna seda aga ei juhtunud. Veidi aega hiljem maandus hoopis tõenäolisse pesakohta isane roo-loorkull. Ma küll ei näinud, et lendu tõustes oleks tal midagi küünte vahel olnud, aga kedagi ei olnud teda ka ründamas. 100% ma siiski veel kindel ei ole, et kõik on läbi. Võib-olla ei suutnud isaslind peret piisavalt tihedalt toiduga varustada ja emaslind oli sunnitud ka ise saagijahile minema? Eks lähiaega näitab, kas mul oli õigus...

EDIT: Õnneks ei olnud. ;) Nädal hiljem oli paarike jälle kenasti olemas. Emaslind tõi isegi natuke veel pesamaterjali juurde. 

1 comment: