Saturday, 26 April 2014

Hannes - Aprilli lõpp Neitsijärvel.

Otsustasin tänase ilusa vaikse ilmaga kohe alla Pühajärvele kärutada - hallpõsk-püti paar tahtis ülekontrollimist ja rähnide list täiendamist. Läks hästi. Pütipaar ei olnud kuhugi kadunud. Hakkab vägisi tunduma, et nad tõepoolest kavatsevadki siia pesitsema jääda. Häid pesakohti on siin tegelikult vähe, roostik on peaolematu. Ainsad sobilikud kohad on keset järve hulpivad vesikuppude ja -rooside risoomid, mille peale pesa ehitada. Aga neid kohti jälle himustavad ka naerukajad, keda paistab järvel vähemalt 10 olevat.
Põnevamatest liikidest toimetas järvel ka veel üks rägapardipaar ning kevade esimene jõgitiir ja vihitaja said ka nähtud. 
Rähnidel seevastu, sobilike pesapuude leidmisega Neitsijärve ümbruses raskusi pole. Täna nägin ühte valgeselga (omal vanal territooriumil), väike ki-kitas kuskil ja ühe suur-kirjurähni kuulsin ka ära. Ja muidugi tamme-kirjurähnid ,kes on selle ala, mis hõlmab Pühajärve parki, Pühajärve SPA parki ja Neitsijärve, täiesti okupeerinud ja suur-kirjurähnid minema küüditanud. Selline mulje igatahes kuulmise põhjal vägisi jääb.
Tagasiteel sain Otepää linnast ka esimese räästapääsukese ja lepalinnu kirja.

(fotod: Margo Vutt)

Kohalik hobivaatleja. 

Aprilli lõpp 2014 Neitsijärvel. Seal tagapool toimetab ka üks hallpõsk-püti paar.

Aprilli lõpp 2014 Neitsijärvel.


No comments:

Post a Comment