Tuesday, 1 April 2014

Eedi - kodu ümbruses

Kui nüüd ilusasti aasta kolm esimest kuud kokkuvõtta, ega siis hirmsuuri numbreid tule. "Verstasid" vast paarkümmend ja puhtalt linnuvaatlusele pühendatud aega 7 tundi. Muidugi nääripäev, siis talilinnuloenduse kevadretk, kus koduvarblase sain ja paar pisemat tiiru kodu ümbruse soodes - madalsoodest raadatud põldudel ja heinamaadel. Jaanuaris sain koduõuest kätte kõik tihased, kes meie maal igapäevased on.

Kõige põnevamad vast on aknast tehtud vaatlused. Istun kirjutuslaua taga ja helistan - esimene öko sinikael lendab mööda. Helistan heale retkekaaslasele ja vihasele vastasmeeskonna (kord ka ühes tiimis oldud) päälikule EO ajast Tiidule ja ennäe - 3 tedrekana lendavad üle põllu kodu ja naabri talu vahelt läbi. Ei mäletagi, vist kümmekond aastat tagasi nägin viimati tetre koduaknast!

Möödunud pühapäeval 23.märtsil patseerisin maja taga puuhoovi ja kodumetsa vahel. Väike ümmargune ja potsakas hallikas-pruunikas kera jookseb maas ja lendab kerge vurinaga metsaalla. Laanepüü kukk. Maal elades ei saa muidu, kui peab rügama. Talvel muidugi vaja küttepuid teha. Puude tegemise käigus sain selle aasta esimese kanakulli ja öko hallpea.

Koeraga on alati huvitav jalutada, linde näeb ka. Roxy´ga koos olles sain selle aasta esimesed vainu-ja laulurästad.

No comments:

Post a Comment