Thursday, 22 January 2015

Ökoralli kokkuvõte

Jalgsi käimise ja rattaga ringi sõitmise aasta on läbi saanud. Osalejaid oli palju ning värsket õhku hingata ning sportliku vormi parandada said kõik. Kamba peale kokku nägime 261 liiki linde. Nende 261 liigi leidmiseks, tegime jalgsi või rattaga, üle poole ringi maakerale peale. Täpset arvestust oma vaatlustundide ja läbitud kilomeetrite kohta pidasid natuke üle pooled osalejad. Nende seast kõige tublimad:
Vaatlustunde - Uku 395
Jalgsi km - Urmas 1193
Rattaga km - Uku 2563

Liikide kohta pidasid arvestust millegi pärast kõik osalejad. Esikolmikus ületasid kõik eelmise Eesti ökoaasta rekordi. Võitja saab lisaks ajaloo arhiividesse oma nime jäädvustamisele Ökoralli 2014 logoga nokamütsi, mille varjust on eriti mõnus linde vaadata.

1. koha võitja ning tiitel "Ökorallitaja 2014" Margus - 232 liiki
2. koha võitja Alpo - 218 liiki
3. koha võitja Indrek - 216 liiki

Ässasid jäi aastalõpu seisuga 21.
Margusel 14 (Kuninghahk, ida-mustvaeras, tundrakaur, merirüdi, veetallaja, puna-veetallaja, pikksaba-änn, lõunatirk, karvasjalg-kakk, vaenukägu, randkiur, kuld-lehelind, vööt-lehelind, mägi-kanepilind)
Alpol 3 (lühinokk-hani, kirjuhahk, roosa-kuldnokk)
Raulil 2 (stepi-loorkull, vöötkakk)
Jaagul 1 (mägikiur)
Ukul 1 (rari tsiitsitaja sp)

Tänan kõiki osalemast. Sel, 2015 aastal, organiseeritud ökorallitamist ei ole plaanis korradada. Igaüks võib muidugi omalkäel uuesti teha, head tulemused saavad kindlasti üles ka Estbirdingu rekordite lehele.


No comments:

Post a Comment